Prosíme rodiče, aby s akutně nemocnými dětmi nechodili v době poradny nebo preventivních prohlídek. Pokud máte akutní problém, zavolejte a domluvíme termín návštěvy.

Kolísková pediatrie (https://www.koliskova-pediatrie.cz/)

Měření očí

Vidí vaše dítě správně?

Zjistíme bezkontaktním měřením a během několika minut u dítěte od 6 měsíců.

PLUSOPTIX

- jediný přístroj pro ČASNÉ ROZPOZNÁNÍ OČNÍCH VAD DĚTÍ doporučený odbornými pediatrickými a očními společnostmi v ČR. 

JAK VYŠETŘENÍ PROBÍHÁ A CO OBNÁŠÍ?

- toto bezpečné měření je bez rozkapání, neoslňuje, je neinvazivní, bezkontaktní, trvá 1-2 vteřiny, dítě sedí v bezpečí rodiči na klíně, provádí se přímo v naší ordinaci odborníky optometristy.
Změříme všechny hodnoty, které mají vliv na kvalitu vidění.

K ČEMU JE DOBRÉ A CO ODHALÍ?

- záchyt očních vad - krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus, šilhání, onemocnění s nestejnou velikostí zornic, vrozený šedý zákal, nádory oka 
- výsledek máme ihned - vytisknutý certifikát obsahuje jasné doporučení, zda je nutné podrobné vyšetření očním lékařem 

PROČ JE DOBRÉ PO OČNÍCH VADÁCH VAŠEHO DÍTĚTE TAK USILOVNĚ A CO NEJDŘÍVE PÁTRAT?

Zrak je nejdůležitějším lidským smyslem, získáváme díky němu 80% informaci z okolního světa. Po narození se ještě významně vyvíjí, a to do 3. roku věku dítěte. Nepoznané a neošetřené oční vady v tomto věku mohou zrak dále významně poškodit. A dítě nám to naneštěstí nepoví, ani nena-značí nebo si neposteskne, protože vada oka nebolí a dítě nemá žádnou možnost srovnání - zná jen své vidění. A my dospělí máme jen málo prostředků k tomu, abychom to odhalili. PLUSOPTIX je vynikajícím pomocníkem v této nelehké situaci. 

Čím dříve je oční vada zjištěna a léčena, tím je větší pravděpodobnost úspěšného vyléčení, a zároveň samotná včasná léčba je prevencí další ztráty zraku, jako například vzniku tupozrakosti. 

KDY A JAK JE VHODNÉ SE K VYŠETŘENÍ OBJEDNAT A JAKÝM ZPŮSOBEM JE PLACENO?

- první vyšetření optimálně mezi 10-12. měsícem, kontrolní s 6 měsíčním odstupem, pokud jsou oční vady v rodině, potom opakovat ještě ve 2 a 3 letech 

- DO 3 LET VĚKU PLNĚ HRAZENO POJIŠŤOVNOU, kdykoliv potom za úhradu 250Kč za vyšetření